Xiaomi Nedir Ne Şirketidir? — Xiaomi Black Shark Serisi Nedir?

Öncelikle yeni yeni ünlenen Xiaomi markasını tanıtalım.

Xiaomi, Çinin başkentinde yani pekinde merkezi kurmuş  önceliği akıllı telefon üretmek olan teknoloji şirketi.   Xiaomi için çinin Apple’ı desek pek bir yalan söylemiş olmayız. Xiaomi 9 yıldan az bir süre ile telefon üreticiliğne girmiştir. Ve bu 9 yıldan kısa bir süre de hızla büyüyüp gelişmiştir. Xiaomi’nin kendini duyurma noktası benim görüşümce Mi 6 telefonu ile bayağı dikkat çekip ve bir çok kişinin aklında amiral gemi katili olarak kalmıştır. Çünkü zamanında sunduğu özellikler çok iyi ve ileri seviye olup fiyatı da özelliklerine göre çok uygun kalıyordu.

Xiaomi Mi 6 Modeli

Xiaomi şirketi 2010 yılında kurulup ilk android tabanlı telefonunu 2011 Ağustos ayında duyurmuştur Xiaomi Mi1 ile telefon pazarına girmiştir.

Xiaominin şuanda bulunan bir çok ürünü vardır telefon, notebook, aksiyon kamerası, akıllı saat,taşınabilir şarj cihazları, kulaklık ve akıllı ev teknolojileri gibi bir çok teknolojik ürünleri bulunmaktadır. Yanı sıra Çin pazarında Xiaomi adı geçen cüzdan tarzı  teknoloji dışı ürünler bulunmaktadır. Tahminimce cüzdan üreticilerine isim satışı yapmalarıdır. Bir telefon üreticisinin cüzdan ile uğraşacağını pek sanmıyorum.

Şuan da benim aktif olarak kulandığım 2 Xiaomi ürünüm var. İlk olarak Xiaomi Red Mi Note 4 telefonum 2017’nin Ağustos sonlarında aldığım telefon  ile şuana kadar pek bir sorun yaşamadım. Telefonda en çok beğendiğim nokta ise MİUİ arayüz sistemini kullanmasıdır. sürekli olarak gelen MİUİ arayüz güncellemeleri ile her güncelleme de yeni basit bir özellik daha sunması gerçekten beni etkiliyor. İkinci olarak ta 10.000 mAh Mi Power Bank yaklaşık olarak bu ürünüde 1 yıldır kullanmaktayım ve gerçekten hızından memnun olup bir çok kişiye önermekteyim.

Dikkat çeken Xiaomi Black Shark Serisi ?

Xiaomi Black Shark Serisi ile oyuncuların dikkatini çekmeye çalışıyor. Xiaomi Black Shark 1 modeli ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Sunduğu özellikler gayet başarılıydı. Ancak Xiaomi Black Shark serisi Xiaomi finanslığında olup asıl üreticisi oyun üzerinde uzmanlaşmış Black Shark şirketidir.

Xiaomi Black Shark 1 Modeli

Ama ginede telefon üzerinde Xiaomi kalitesi olduğunu unutmamak gerek. Black Shark serisinde en çok dikkat çeken 2 nokta var bunların ilki ise telefonda sıvı soğutma ile soğutma işlemini gerçekleştirmesi ikincisi ise telefonu özel kılan oyun konsolunun bulunması. Black Shark 1 temel özellikleri ;

  • Ekran : 5,99 inç 2160×1080 piksel IPS
  • İşlemci :  Snapdragon 845 RAM 6 GB / 8 GB RAM
  • Dahili hafıza : 64 GB / 128 GB
  • İşletim sistemi :  Android Oreo
  • Arka kamera : 12 + 20 megapiksel F1.75
  • Ön kamera : 20 megapiksel F2.2
  • Pil : 4.000 mAh
  • Boyutlar : 161.6 x 75.4 x 5.1mm
  • Ağırlık : 190 gram

özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Yeni çıkmak üzere olan Black Shark 2 telefonundan  haberler var;

Black Shark 2, Çinin serfitikasyon kurumu olan TENAA’nın kaytılarında görüldü. Ancak Kurumdan bir açıklama gelmediğinden dolayı şu anda sadece tasarım, boy ve pil kapasitesi gibi ufak özellikler bilinmekte.

Xiaomi Black Shark 2’nin tasarımı
 Black Shark 2 Bize Neler Sunuyor?

Tasarım açısından serinin ilk modeline benzemekte farkları ise parmak izinin arka tarafa taşınması ve kameraların dik olarak konumlandırması.  Ekran tarafında 5.99″ ile devam edeceği görünmekte ve 4000 mAh kapasiteli pil ile devam edeceğide görünmektedir.

 

 

 

 

Yardımcı Kaynaklar: http://www.webunya.com

https://shiftdelete.net/

https://www.miuiturkiye.net

 

İçeriği Oyla
Techno Ares