Windows 10 Güncellemesindeki 8 Yenilik! 2018-Ekim

Dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biri olan Windows 10,  her yıl kullanıcıya 2 tane yararlı özelleştirilmiş güncelleme sunmakta. 10 ekim’de kullanıcının kullanımına gelecek olan güncelleme de neler değişti? Bizi mutlu edebilecek mi, yoksa bizi üzecek mi ?  Güncellemedeki özellikler tanıtıldı.

İŞTE 10 EKİM GÜNCELLEMESİNDEKİ  EN ÖNEMLİ YENİLİKLER !

GÜÇ KULLANIMI

Bu güncellemeden sonra ctrl+alt+del yapıp görev yöneticisini açtığımızda hangi uygulamanın daha fazla  güç tükettiğini görebileceğiz.

Bundan sonra ctrl+alt+del daha da güçlendi 🙂 Bu özellik bazı uygulamalar için kötü yönde olacaktır.

DOSYA GEZGİNİNDE GECE MODU

Bu güncellemeden sonra dosya gezginini  siyah olarak kullanabilme şansımız olacaktır. Windowsta bunu koyu tema olarak seçebiliyorduk ancak dosya  gezginini kapsamamaktaydı.

Yeni gelen güncellemeler arasında beni en çok mutlu eden özellik bu diyebilirim.

 

TELEFONLARIMIZI BİLGİSAYARA BAĞLAYABİLİRİZ

Bu güncellemeden sonra telefonlarımızı bilgisayara bağlayabilir mesaj veya fotoğraf gönderebilirsiniz.

 

BİLGİSARA BAĞLADIĞINIZ BLUETOOTH CİHAZLARININ ŞARJI

Bu güncellemeden sonra bilgisayara bluetooth üzerinden bağladığınız cihazın şarjının ne kadar kaldığını bilgisayardan aracılığıyla öğrenebileceksiniz.

 

HDR VE IŞIN DESTEĞİ

Windows 10’da HDR desteği bulunmaktaydı ancak pek iyi çalıştığı söylenemezdi.  Bu güncellemeden sonra HDR desteğini iyileştirip daha iyi ayarlar ile daha canlı renkler sunabilmekte.

Metin Boyutu

Windows 10 da metin boyutunu rahat bir şekilde büyütüp küçültemiyorduk.  Büyütüp küçültebilmek için çözünürlükle oynamamız gerekiyordu. Bu güncellemeden sonra  rahatça metin boyutunu büyütüp küçültebileceğiz.

BULUT PANO

Bu özellikten ile kopyaladığınız, kaydettiğiniz verileri veya ekran görüntülerini burada görebileceksiniz. Ve burada kaydettiğiniz verileri ve ekran görüntülerini Microsoft hesabı ile senkronize edebileceksiniz.

Snip & Sketch

Bu özellik ile ekran görüntülerinizi rahatça alabileceksiniz. Windows+shift+s tuşları ile ister dikdörtgen ister serbest bir şekilde ekran görüntülerinizi alabilirsiniz. Windows+V bulut panoya kaydede bileceksiniz.

 

Bu güncellemeler ile  Windows kullanımı daha da rahatlıyacağını düşünüyoruz.  9 Ekimden itibaren güncellemeleri dağıtmaya başlayacağı konuşuluyor.

 

Yardımcı Kaynak : Webtekno

İçeriği Oyla
Techno Ares