Türkiye’nin Bill Gates ve Steve Jobs’ları !

1-Taner Aksoy

Taner Aksoy Florida Metropolitan University 1992 mezunu bir büyük girişimcidir. Amerika’da Üniversite okumasından dolayı Amerika’da var olan internete dayalı alışveriş sistemlerini gören Aksoy , bu potansiyelin yakın zamanda Türkiye’ye de geleceğini öngördü ve 2000 yılında Sahibinden.com’u kurdu. Sahibinden.com nedir ?

Sahibinden.com , şuan Türkiye içerisinde internete dayalı olarak bulunan ve en çok kullanılan websitelerin başında yer almaktadır. Her türlü eşya alım-satımı sağlaması ve tüm yaş kitlelerine hitap etmesi Sahibinden.com’u Türkiye’de lider yaptı.

2-Nevzat Aydın

Nevzat aydın , Yemeksepeti.com kuruculuğu dışında , bir melek yatırımcı , girişimci ve mentor’dür. Aynı zamanda şuan Yemeksepeti.com’un CEO’luğunu yapmakta. Nevzat aydın , yine 2000 yılında Yemeksepeti’ni kurmuş olup şuan Türkiye’de ki internete dayalı şirketlerin başlarında yer almakta. Peki Yemeksepeti.com nedir ?

Yemeksepeti.com , Türkiyede 64 il ve 11.000 restaurant ile anlaşmalı olarak yemek hizmeti veren bir şirkettir. Yemek siparişi verdiğiniz zaman yemeksepeti , bulunduğunuz konumda en yakın ve anlaşmalı olan restaurant ile irtibata geçip , siparişinizi aktarmakta ve siparişiniz evinize kadar gelmekte.

 

 

İçeriği Oyla
Techno Ares