Start Up Tanıtımları #2 Modacruz.com – Toptalent.co

0
33
views

1-İkinci el kıyafetler burada: Modacruz.com

İkinci el lüks kadın giyim e-Mağaza’sı olan Modacruz.com , 2 yıllık bir çalışma ile çok yüksek rakamlarda yatırım ve fon toplamayı başararak en başarılı start up lar arasına adını yazdırmayı başardı.

Sitenin kurulum amacı , İkinici el veya kullanılmayan giysileri / kıyafetleri ( yalnız kadın) Modacruz.com üzerinden satışa çıkararak satmaktır. Modacruz.com’un bu kadar az sürede topladığı fon ve melek yatırımcılar’dan gelen yatırımlar , Site sahibi’nin gerçekten büyük işler yapmasında büyük payı oldu.

Gerekli yatırım , gerçekten ilerleyebilecek start up’lara verilen destekler sonucunda , start up’ların bir şirket aşamasına gelmesine büyük katkıda bulunuyor. Hatta bu gibi web siteleri , gelişmeye devam ederek dünya start up yarışmalarında derece dahi yapabilirler.

2-Yeni mezunların uğrak yeri: Toptalent.co

2014 yılında ilk temelleri atılan Toptalent.co , Yeni mezunların uğrak yeri sloganıyla hareket ederek , yeni mezun öğrencileri iş hayatına hazırlamak amacıyla kurulmuştur. Toptalent.co günümüzde dahi en çok kullanılan iş arama sitesidir. Yeni mezun olan öğrenciler iş ilanlarına bakarak istedikleri meslek dallarında ki iş ilanlarına başvurarak şanslarını deneyebilirler.

Ayrıca site’de yapılan “case” yarışmaları öğrencileri iş hayatına hazırlamakta en büyük etmen olduğunu söyleyebilirim. Case yarışması , belirli meslek dalları hakkında sorular sorularak yeni mezun olan öğrencilerin işe yatkınlık seviyesi ve bilgileri ölçülüyor. Bu sınav sonucunda işe yatkınlık seviyesi ve bilgisi yüksek olan öğrencilerin iş bulma olanakları daha da artmakta.