Start-up Tanıtımları #1- Armut.com – Bitaksi.com

0
18
views

Armut.com Son yıllarda en çok dikat çeken 21. Start-up şirketidir. Yaptığı hizmet son yıllarda Türkiye’de en çok kullanılan uygulama oldu.

Armut.com nedir , ne iş yapar ?

Armut.com , “Hizmet piş , ağzıma düş” sloganıyla hareket eden iki genç tarafından kuruldu. Bir çok kez Ülkemizi temsil ederek , En iyi girişimler yarışmasına layık görülerek yarışmalardan bir çok kez 1.’lik ile ayrılarak Ülkemiz’in teknoloji girişimlerinde , dünyada hala önemsenmesi gerektiğini kanıtlamış bulunmaktadır.

Website’ye giriş yaptığınızda size sorulan kısa sorulara cevap vererek aradığınız hizmeti belirtebilirsiniz. Diyelim ki aradığınız hizmet bir websitesi tasarımcısı. Öncelikle hizmeti belirtiyorsunuz. Ardından bu hizmeti nerede istediğinizi seçip mail adresinizi giriyorsunuz. Armut.com’da size bu hizmet ile ilgilenen ve o konumda bulunan insanları size listeleyip , hizmeti veren insanların talep ettiği fiyatları da görebilirsiniz. Böylelikle aradığınız hizmete kolayca ulaşabilirsiniz.

Siz de Hizmet Verebilirsiniz !

Yalnızca aradığınız hizmeti bulmaya yarayan bir uygulama değil , siz de başkalarının aradığı hizmetleri karşılayarak para kazanabilirsiniz. Yani hem size lazım olan hizmeti karşılayabilirsiniz , hem de başkalarına lazım olan hizmeti karşılayarak para kazanabilirsiniz.


Bitaksi.com

Bitaksi.com geçtiğimiz yıllarda yine ödüle layık olmuş bir start-up şirketidir. Verdiği hizmet , cep telefonunda uygulama ile taksi çağırabilmeye yarıyor. 2013 yılında çalışmalara başlayıp , 2014 yılında asıl büyüme zamanını geçiren şirket , 2015 yılından beri faaliyette ve bir çok kez melek yatırımcılar ve fonlardan destek alarak büyümelerinde yardımcı oldular.

BiTaksi  taksi arayan yolcularla, yolcu arayan taksileri bir araya getiren bir akıllı telefon uygulamasıdır.

BiTaksi ile tek tuşla olduğunuz konuma istediğiniz taksiyi çağırabilirsiniz. Gelen şoförün adını, puanını ve taksinin plakasını ekranda görebilir ve gelişini haritadan izleyebilirsiniz.

İster nakit ister kredi kartıyla ödeyebilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Yolculuk sonunda da şoföre puan verebilir, yolculukla ilgili yorum yazabilirsin. Proje’nin bir güzel yanı da işitme ve görme engelli yolcuların da kolaylıkla kullanabilmesi.