Mark Zuckerberg’in Hesabı Canlı Yayın’da Hacklenecek !

Tayvanlı hacker Chang Chi-yuan, pazar günü canlı yayında Mark Zuckerberg’ü hackleyeceğini belirtti. 2011 yılında da bir Facebook hack aktivitesine kurban giden Mark Zuckerberg’ün profilini hackleyecek. Bu sefer Mark Zuckerberg yayında iken arka planda bekleyecek olan siber güvenlikçiler Chang Chi-yuan’ı durdurabilecekler mi ?

Mark’ın Haftasonu pazar günü yapacağı yayında hesabını hackleyeceğini belirten Tayvan’lı Hacker Chang-Chi-yuan , kimliğini gizlemeden saldırılar yapmaya devam ediyor. Daha önce de Tayvanlı bir otobüs şirketi’nin sistemine girerek kendisine ücretsiz bilet aldığı için kendisine dava açılan Tayvanlı Hacker Chang Chi-yuan bu sefer Facebook’a sataştı.

Hacker Soldan İkinci

Tayvanlı Hacker sosyal medya devi olan Facebook kurucu Mark Zuckerberg’i hackleyeceğinin sözünü verdi. Kendinden bu kadar emin bir şekilde bu sözü vermesi hesabı zaten hackleyebilir anlamına gelmiyor mu ?

Mark Zuckerberg Facebook üzerinden yayın yapacağı için , yayın anında arka planda siber güvenlikçi bulunduracaktır. Yapılan saldırının gerçekleşmesi halinde siber güvenlikçiler ağ’a kim sızdığını nereden sızdığını veya saldırıyı gerçekleştiren Hacker’ın hangi uyruklu olduğunu dahi öğrenebilir.

Peki Bu Tayvanlı hacker yakalanırsa ne olur ?

Facebook bildiğimiz üzere yalnızca bir şirket. Yani herhangi bir yargı işlemi yapamaz. Ancak Facebook ekibi’nin siber güvenlikçileri tayvanlı hacker’ın sisteme sızdığının kanıtını gösterebilirse Dünya siber güvenlik toplumu bu duruma engel olmaya yardımcı olabilir. Kimliğini belirtmeden böyle büyük bir saldırı yapmak gerçekten cesaret ister. Mağlum Mark zuckerberg’de bu sıralar kötü zamanlar geçiriyor.

İçeriği Oyla
Techno Ares