İŞTE YENİ BLUETOOTH 5.1 !!

Günümüzde verilerin kablosuz olarak aktarımını sağlayan Bluetooth yeni sürümü Bluetooth 5.1 ile artık daha kullanışlı hale gelecek.
Wi-Fi ve dahili GPS modülünden destek alan konum hizmetleri için, Yeni duyurulan Bluetooth 5.1 teknolojisisantimetre bazında pozisyon takibini hızlı ve güvenli bir şekilde sağlayacak

Geçtiğimiz günlerde Bluetooth Special Interest Group tarafından duyurulan Bluetooth 5.1 teknolojisi yeni teknolojilerle, konumlandırma konusunda büyük yenilikler getiriyor.

Yapılan duyuruda açıklanan özellik , artık Bluetooth, konumunuzu net bir şekilde belirleyebilecek bu teknolojiyi en kısa şekilde örneklendirecek olursak oda içinde kaybolan cihazı Bluetooth 5.1 ile sanimetre cinsinden yerini tespit edebilerek eşyaların kaybolmamasında önemli rol oynuyabilir. GPS ile destelenen bu sürüm çok farklı alanlarda da kullanılabilir.

Logitech in Z607 modelli hopalör sisteminde ilk defa Bluetooth 5.1 kullanıldı.
160 Watt Peak gücü ve 5.25”’lik subwoofer sürücüsüyle TV, telefon, tablet ve bilgisayar gibi ses kaynaklarında kullanıcılara keyifli bir müzik deneyimi sunan Z607 10 metre mesafede blutooth kullanımını destekliyor.

İçeriği Oyla
Techno Ares