İnstagram Kurucuları İstifa Etti !

0
7
views

Şirket’te sürekli bir ikililik halinin olduğunu belirten instagram çalışanları , durum sonrasında pek de şaşırmış değiller.

Biliniği üzere Facebook şirketi İnstagram’ı tam olarak 1 milyar dolar’a satın almıştı. Facebook , kullanım sayısının azalmasıyla beraber böyle bir girişime girdi ve Facebook için gerçekten de çok maliyetli ama çok da getirisi olan bir yatırım oldu. İnstagram , Facebook’a göre açık ara farkla daha fazla kullanılıyordu ve bu da Yatırımcıların Facebook’a yatırım yapılamaz gözle bakmalarına neden oluyordu.

İnstagram kurucuları’nın istifa etme sebepleri bir kaç gündür söylenti halindeydi ve halen resmi bir açıklama yapılmamıştı taa ki dün’e kadar. İnstagram kurucuları olan Kevin Systro ve Mike Krieger’in Facebook yönetimiyle yaşanan gerginlikler nedeniyle istifa ettiği düşünülüyordu. Ancak gelen resmi açıklamaya göre Kurucular , yeni girişimlere adım atmak ve yeni projeler geliştirmek istediklerini belirterek İnstagram’da bulunan görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Bu istifa sonrasında İnstagram kullanıcı sayısı azalır ve Facebook kullanımı artar mı ? yoksa İnstagram kullanıcısı çoğalır mı ?

Bu sorunun cevabı büyük ihtimal İnstagram kullanıcı sayısının böyle durumlarla azalıp çoğalması mümkün değil yanıtı olacaktır. İnstagram kurucuları’nın yaptığı açıklama bir çok insan tarafından gerçeği yansıtmadıkları savunuldu. İnstagram’dan istifa ettiklerini açıklayan Mike Krieger ve Kevin Systro’ya bir çok insan İnstagram hesaplarının kapanıp kapanmayacağı hakkında sorular soruyor.

 

Bir çok düşünceye göre de İnstagram kurucuları’nın bireysel hesaplarının kapanmayacağı görüşünde. Çünkü aralarında ki sorun (eğer varsa) Facebook yönetimi ile alakalı. Yani bu olay İnstagram hesaplarının kapanmasını gerektiren herhangi bir içerik içermiyor. İnstagram kurucuları’nın istifa açıklamalarından sonra tam olarak 1 hafta geçmiş durumda ve İnstagram’da bireysel hesaplarında hala instagram da yetkili olarak bulundukları yazıyor. Ne düşünüyorsunuz ? Bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

#İnstagram