İnstagram Durmadan Yenileniyor. İşte Bir Özellik Daha !

0
19
views

İnstagram’ın son zamanlarda çok duraksaması ve ardından gelen güncelleme ile kullanıcı sayısının azalmasıyla beraber İnstagram , yeni özellikler ekleme konusunda ciddi bir şekilde çalışmalar sergilemeye başladı. Yapılmış olan yeni profil dizayn’ından dolayı bir çok sıkı instagram kullanıcıları tarafından tepki gösterildi. Çoğu instagram kullanıcısı Eski profil dizayn’ından daha çok memnun olduğunu dile getirmekte. Ek olarak kullanıcılar veri yedekleme konusunda sıkıntı yaşamakta. İnstagramın yeni getirmiş özelliği ile instagram’da ki özel verilerinizi yedekleme imkanınız olacak.

Peki Ya Nasıl Verilerimi Yedekleyebilirim ?

Verilerini indir aracına Buraya Basarak ulaşabilirsiniz. Veya arac’a uygulamanın gizlilik ayarları bölümünden de ulaşabilirsiniz. Fotoğraflarınızı, yorumlarınızı, profil bilgilerinizi , mesajlarınızı , arşivlediğiniz hikayeleri yedekleyebilirsiniz. Hatta paylaştığınız yorumları , takipçilerinizi ve takip ettiğiniz kişileri dahil yedekleyebilirsiniz.

Yeni bir güncelleme haberi daha İnstagramdan geldi !

İnstagram yeni gelecek olan özelliğinden bahsetti. Gelecek olan özellik ile ülkeler İnstagram kullanıcısı olan vatandaşlarını sosyal medya üzerinden ( İnstagram ) kısıtlandırabilecek , yasa uygulayabilecek ve kısıtlandırılmış uygulamaların gerçekleştirilmesi halinde sosyal medya kullanıcısı vatandaşı’nı İnstagram üzerinden Men edebilecek ve yargılayabilecek. İnstagram’ın gerçekleştireceği en büyük ama en tehlikeli projelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü devletler sosyal medya kullanıcılarını kısıtlandırabilecek ancak özellerine giremeyecek olduklarından dolayı , haksız yere spamlatılmış hesaplar , haksız yere kapanabilecek. Bu durum da İnstagram kullanıcı sayısının azalmasına neden olabilir.

Büyük ülkeler kısıtlandırmayı avantaj olarak kullanabilir ve Ülkeler arası tartışmalara neden olabilir. Bir ülke’nin sosyal medya platformunda verilen bir kısıtlandırma diğer ülkeler tarafından küçük düşürücü bir şekilde kullanılması halinde ciddi tartışmalara neden olabilir. İnstagram’ın yaşayabileceği en büyük tehlikelerden biri budur ve bu durumun sonucunda İnstagram’a sosyal medya topluluk kurallarını ihlal etme suçu adı altında binlerce dava açılabilir.