Google Maps’ten Akıllıca Güncelleme !

0
27
views

Google Maps , geçtiğimiz günlerde bir güncelleme getireceğini söylemişti , ancak nasıl bir güncelleme olacağı hakkında kimse’den açıklama yapılmadığı için kimsenin kesin bir sözü yoktu. Google Maps’te olabilecek güncellemeleri tahminen , arayüzün geliştirilecek veya Google Maps’in fonksiyonları daha hızlı çalışacak denilebilirdi. Ancak Google Maps bu iki özellikten birini dahi gerçekleştirmedi. Fakat bunlardan daha iyi bir özellik bizleri beklemekte.

Mobil’den beklenilen otobüslerin anlık konumlarını gösterebilecek bir şekilde uygulamasını geliştirdi. Yaşadığımız sinir krizleri , otobüs’ün gelmeme sorunsalı ve otobüs’ün yalnızca duraklarda yolcu almamasına sorun üreten Google Maps , ile evinizden hangi dolmuşun ortalama olarak hangi saatte durağa geleceğini ve anlık konumunu görmenizi sağlıyor.

Bu Yeni güncelleme ne yazık ki şu anlık sadece Sidney Şehrinde geçerli oldu. Google Maps’ten tüm dünya’ya açılıp açılmayacağı konusunda henüz bir açıklama gelmedi. Ancak uygulama’nın Sidney şehrinde iyi kullanıma işaret olmasıyla birlikte Google Maps’ın dünya’ya açılmasında herhangi bir engel görünmüyor.

Google Maps’in güncelleme ile getirecek olan ve bir diğer dikkat çekici özelliği ise Spotify, Apple Music ve Google Play Music , müzik servislerini kullananlar için gerçekten müjdeli bir haber. Google Maps açık iken Spotify Apple Music ve Google Play Music gibi müzik platformlarını kullanmak için Google Maps uygulamasından çıkma zorunluluğu ortadan kaldırıldı. Artık bu tür müzik platformlarını Navigasyon kullanırken uygulamadan çıkmadan kullanabilir hale getirildi.