En Çok İndirilen Android Oyunları !

0
88
views

1-Candy Crush Saga

Candy crush saga , geçtiğimiz günlerde en çok indirilen Android uygulamalar sırasında 1. sırada yerini aldı. Sahip olduğu yaş kitlesinden dolayı 7’den 70’e herkes oyunu büyük bir zevkle oynamakta. Oyunun akıcılığı sizleri oyunda daha fazla vakit geçirmenizi sağlıyor. Candy Crush Saga , geçen hafta 6 milyar dolar’a bir mobil uygulama üretici şirketi’ne satılarak , oyun tarihinin en büyük satışı sıralamasında ilk 10’a girdi.

2-Subway Surfers

Subway Surfers, 2013 yılında çıkmış spor-aksiyon türü yalnızca Android değil, İos platformlarında da oynanabilen geniş tabanlı video oyunudur.  Oyunun amacı Jake ve köpeğinin , polisten kaçmasını sağlamaktır. Oyun , puanlı bir oyundur ve Polisten ne kadar fazla kaçabilirseniz o kadar puan kazanırsınız. Kazandığınız puanlar ile oyun içindeki market’ten dilediğinizi satın alabilirsiniz. Oyun’da yalnızca puanlarla değil , dilerseniz oyuna para yatırarakta kolay yoldan istediğiniz eşyayı veya karakteri satın alabilirsiniz.

3-Temple Run

Bu oyunda tıpkı Subway Surfers oyununda ki mantıkla aynı. Oyun isminin türkçeleştirilmiş hali Tapınak koşusudur. Önünüze çıkacak olan engellerden ne kadar fazla sıyrılabilirseniz ve koşuyu ne kadar uzun süre sürdürebilirseniz o kadar puan kazanırsınız. Kazandığınız puanlar size bir sonraki seviyeye geçmenizde yardımcı olur. Seviye atladıkça özel karakterler açılır ve istediğiniz karakterleri oynayabilirsiniz. Oyuna para yatırma bu oyun içinde geçerli. Oyuna ne kadar fazla para koyarsanız o kadar puan alırsınız ve bu puanlar yine karakter açmada veya oyun içi eşya satın almanızda size yardımcı olur.

4-Çılgın Hırsız Despicable Me

Oyunda bulunan sarı minyonlar ile , önünüze yine engeller çıkmakta ve koşu sırasında muz toplayabilirsiniz. Topladığınız muzlar size hem seviye artışı için , hem de oyun içinde eşya alımı için yardımcı olacaktır. Oyunun amacı çok basit , Hırsızlık yap, muz topla ve engelleri aş !

5-Clash Of Clans

Oyun savunma ve saldırı şeklinde ikiye ayrılmakta. Oyuna kendinizi savunmakla başlıyorsunuz. Sahip olduğunuz savunma eşyaları , sizleri gelecek olan saldırılara karşı savunur , hatta savunma halindeyken savaşı kazanmanıza yardımcı olur. Oyuna ganimet ve hazine oyunu diyebiliriz çünkü saldıran rakipler , sizden daima hazine ve ganimet çalmak istedikleri için saldırıyorlar. Veya topladıkları yıldız puanları ile lig atlamayı istiyorlar. Oyunun en düşük ligi bronz ligidir sonra gümüş , altın , platin ve elmas şeklinde ilerlemektedir. Sadece savunma değil dilediğiniz zaman ve ordunuzun hazır olduğunu hissettiğiniz an saldırı yapabilir ganimet toplayarak yeni eşyalar alabilirsiniz.