Elon Musk’a Dolandırıcılıktan Dava Açıldı !

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Tesla’nın sahibi Elon Musk hakkında menkul kıymetler dolandırıcılığı suçlamasıyla dava açtı. Elon Musk’a muhalefet Komisyon, Musk’ın Tesla hisselerini geri toplamak ve borsadan çekmek için mali kaynağı bulduğuna ilişkin açıklamasının yanlış olduğunu savundu.

Komisyon Elon Musk’ın Tesla hisselerini geri toplamak ve borsadan çekilmek için mali kaynak arayışına girmesinin yanlış ve kötü örnek olduğunu belirterek , Elon Musk’ın halk’a açık şirketlerde yöneticilik yapmasının yasaklanmasını talep ediyor.

Komisyon Elon Musk’ın böyle bir projeye atılım yapmasının değil , düşünmesinin bile insanlara kötü bir örnek olarak yansıyacağını belirtti.

Borsa Komisyonu , Elon Musk’ın bu hamlesi’nin borsaya ve yatırımcılara zarar verdiğini düşünmekte. Bu yüzden Elon Musk , ciddi bir finansal ceza ile karşı karşıya kalmış durumda. Önümüzde ki günlerde borsadan yapılacak olan açıklamaya göre Elon Musk’ın ceza alıp almayacağı açıklanacak.

Ünlü girişimci Elon Musk, hakkında açılan davanın doğru olmadığını , “doğrunun, şeffaflığın ve yatırımcıların iyiliği için” hareket ettiğini düşündüğünü belirtti. Elon Musk, “Dürüstlük benim hayatımdaki en önemli değerdir ve bunu hiçbir zaman tartışma konusu yapmadığım bilinir” dedi.

Elon Musk bu hamle ile yalnızca yatırımcıların değil , borsa tarafından da kötü bir bakış açısıyla kendisine bakılmasını sağladı. Eğer Elon Musk bu hamlesin de bahsettiği gibi projesinde yatırımcıları ve borsa’nın iyiliği için hareket ettiğini kanıtlayabilirse borsa tarafından ceza almadan görevine devam edebilir. Ancak Elon Musk’ın son zamanlarda Tesla ile yaşadığı sorunları görebiliyoruz. Elon Musk’ın geçirdiği bu zor zamanlar kendisine tecrübe olarak mı yansıyacak yoksa Elektrikli araba üreticisi olan Elon Musk gerekli hisse ve fonu bulunca istifa edip yeni bir sayfa mı açacak ?

Uzay’a gönderdiği elektrikli araba ile milyonların gönlünü fetheden ünlü girişimci , milyonlarca insan tarafından da desteklenmekte ve geçirdiği bu son ve zor zamanlarda kendisine hak verilmesi gerektiğini savunmakta.

 

İçeriği Oyla
Techno Ares