Elon Musk İstifa Ediyor !

Çılgın iş adamı , Elektrikli araba üreticisi ve Tesla yönetim kurulu başkanı olan Elon Musk istifa ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde , Tesla yönetim kurulu başkanı Elon Musk’a yolsuzluktan dolayı dava açılmıştı. Borsa yönetimi Elon Musk’ın yaptığı bu hamle’nin yatırımcılara ve girişimcilere zarar verdiğini dile getirmişti. Borsa yönetimi’nin böyle düşünmesi Elon Musk’a bir ceza keseceğinin belirtisi olmuştu.

Yapılan açıklamalara göre Elon Musk , Tesla yönetim kurulu başkanlığından istifa edecek ve kendi şirketinden tam olarak 40 milyon dolar ödeme yapacak.

Elon Musk’ın böyle bir ceza ile karşılaşacağını en son paylaştığımız yazıda öne sürmüştük.

Elon Musk’ın kötü zamanları Facebook’ta attığı bir tweet ile başlamıştı. Attığı tweet’in altına Elon Musk’tan hoşlanmayan bir Türk takipçisi “Delete your Facebook account if you are a man !” adında bir yorum paylaşmıştı. Mesajın türkçe anlamı ; Eğer adamsan Facebook hesabını kapatırsın olmuştu.

Peki Elon Musk Şimdi Ne Yapacak ?

Elon Musk’ın görevinden istifa edecek ve kendi şirketinden tam olarak 40 milyon dolar ceza ödemek zorunda olması , Elon Musk için bir kaygı oluşturuyor mu ?

Veya Elon Musk cezalardan sonra tekrardan bir şirket kurup şirket’in ürettiği teknolojik bir şeyi uzaya fırlatabilir mi ?

Veya en önemlisi , Elon Musk bunca ceza’dan sonra , tekrar şirket kurup eskiden topladığı kadar yatırım ve fonu bulabilir mi ? Yatırımcılar’ın buna dikkat edeceğini biliyoruz ancak Elon Musk’ta Dünya tarihinde ilk defa uzaya elektrikli otomobil fırlatmış bir insan. Yani ne kadar ceza yemiş olsa da , Elon Musk’ın Dünya tarihinde adı geçebilecek bir başarısının olduğuna inanmaktayım.

 

İçeriği Oyla
Techno Ares