Google’ın Fantastik Mülakat Soruları!

Google’ın iş görüşmelerinde beyni tırmalıyan 10 zor sorusu; Soruları cevaplamak isterseniz yorum ve sosyal hesaplarımız ile iletişim kurabilirsiniz 🙂

İçindekiler

1- Diyelim ki sizden, Seattle’daki tüm pencerelerin yıkanması isteniyor. Karşılığında ne kadar ücret talep ederdiniz?

 

2-Bir günde Akrep ve Yelkovan kaç kez üst üste gelir?

 

3- Bob adında bir arkadaşın var ve telefon numaranın Bob’da doğru olup olmadığını merak ediyorsun. Ama bunu direkt olarak Bob’a sen soramazsın. Bu soru için bir kağıt hazırlaman ve bu kağıdı Eve vermen gerekiyor. Bob’un cevabını da sana Eve getirecek. Ancak, kağıda bu yazıyı öyle bir şifrelemelisin ki Bob bu soruyu anlamalı ve ona göre cevap yazmalı. Tüm bunlar olurken Eve, her ikinizin de yazısını anlamamalı. Bunu nasıl başarırsın?

4- Bir yılda dünyada kaç adet şampuan üretilir?

 

 

5- Komşunuzla sokakta kullanmadığınız eşyalarınızı satıyorsunuz ve sizin 100 dolara sattığınız eşyayı komşunuz 40 dolara satıyor ne yaparsınız?

 

6- Sizce, ABD’de kullanılan elektrikli süpürgeler yılda kaç kez çalıştırılıyor dur?

 

 7-Veritabanını 8 yaşındaki yeğeninize 3 cümle ile anlatın.

 

8- Bir bozuk para kadar küçük ve hafifsin. 60 saniye sonra blender’a atılacaksın.Dönen bıçaklardan nasıl kurtulursun?

 

9- Yüz katlı bir binaya girdin ve elinde 2 adet dayanıklı yumurta var. Elindeki yumurtaları  kırılmadan yere atabileceğin en yüksek katı bulman gerek. 2 yumurtan olduğunu unutma!

 

10- Sen dahil olmak üzere 10 kişilik bir partide olduğunu düşün. Bir arkadaşınla iddia’a giriyorsunuz ve konu buradaki insanların kaçıyla doğun gününüz aynı olduğu? İddiada sizinle aynı gün doğan her kişi için 1 dolar alacaksınız, arkadaşınız ise doğum gününüz aynı olmayan her kişi için 2 dolar alacak bu iddia’a girer miydin?

 

Yardımcı Kaynak:  http://www.hurriyet.com.tr

http://www.yeniisfikirleri.net

İçeriği Oyla
Techno Ares