Çin Nasıl Teknoloji Devi Oldu ?

Dünya çapında ileri düzey teknolojiler üreten Çin , nasıl teknoloji devi oldu ?

Öncelikle Çin de teknoloji eğitimi ilkokul düzeyinde verilmeye başlanmaktadır. Verilen bu erken teknoloji eğitimi Çinli ilkokul düzeyindeki çocuklara , teknoloji temellerinin atılmasında yardımcı oluyor.

Verilen bu erken eğitim ile çocukların teknolojiye yatkın olması sağlanıyor ve çocukların erken yaşta iş hayatına hazırlanmasına yardımcı olunuyor. Çocuklar aldıkları eğitim ile projeler çıkartıyor.

Çin her yıl teknoloji ile uğraşan ve proje çıkartan öğrencilerine toplamda 100 milyon dolar yatırım yaparak, çıkartılan ve gerçekten ileri zamanda insanoğlu için faaliyet gösterebilecek projelerin büyümesine yardımcı oluyor.

Çin’in teknolojiye yaptığı bu 100 milyon dolarlık yatırımın , önemli proje sahiplerinin şirket açmasında çok büyük yardımcı oluyor.

Çin de teknolojiye yapılan yatırımlar yalnızca devlet tarafından olmuyor. Çin’in ekonomi devi olmasından dolayı da yurt dışından yatırım sürekli geliyor.

Gelişen teknolojileri Çin’in dünya genelinde teknoloji dalında lider olmasına ayaklık yapıyor. Erken verilen teknoloji eğitimlerinin ne kadar önemli olduğunu Çin’i örnek alarak görebiliriz. Çin , ekonomi dalında da extreme bir ülke konumunda.

İçeriği Oyla
Techno Ares