Apple’dan Samsung’a Yine Fark !

Geçtiğimiz ay Samsung Galaxy serisi olarak Note 9 telefonunu piyasaya sürmüştü. Samsung , “Note 9 en çok güvendiğimiz telefonlarımızdan biridir.” açıklamasını yapmasından bir sonraki ay Apple’dan satış konusunda büyük bir fark yedi.

Apple’ın çıkartmış olduğu Iphone XS , Iphone XS MAX , Iphone XR ve Watch series 4 ürünleri’nin tamamı, Samsung’un en çok güvendiği telefon olan Samsung Galaxy Note 9 ‘a ciddi anlamda bir fark atarak satış rekorunu yeniledi. Bu sırada Galaxy Note 9 plus da satış oranlarında Klasik Note 9 ‘un önüne geçti.

Peki Satış oranları nasıl gelin hep beraber bir göz atalım.

Yılın ilki 4 aylık döneminde 10.2 milyon adet note 9 plus satışı elde eden Samsung. Haziran ayında biten ikinci çeyrek döneminde ise 9 milyon satış elde ettiği açıklandı. Toplam satış rakamı ise ilk yarı yıl için 19.2 milyon olarak karşımıza çıkıyor.

Galaxy note 9 plus’a en çok yaklaşan samsung markalı telefon ise Samsung Galaxy S7 Edge. Bu telefonun yıl sonu satış oranı ise 15.7 milyon adet.

Apple’ın son çıkarttığı markalardan bir tanesi olan Iphone XS Ürünü ise ilk çıkartıldığı gün stoklarda bitmişti. 512 Gb lık sürümünün 1499 $ olmasına rağmen ilk günden stoklarda bitmesi telefona olan büyük ilginin belirtisi.

Hatta apple’ın orjinal web sayfasında ön satışın sunulmasından tam 10 dakika sonra apple kullanılmaz hale gelmiş , ve sitede çöküntü yaşanmıştır.

İphone’un toplam satış miktarı ise 27.4 milyon’dur. Iphone bu satış rekoruyla , Tarihte en çok satan marka ünvanını elinde tutmayı başarmıştır.

Kaynak : Shiftdelete.net

 

İçeriği Oyla
Techno Ares