Alan Adı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni bir site açacak ve bir alan adı seçmekte zorlanacaksınız. Bu kılavuzu okuduktan sonra, bir alan adı seçerken neyin önemli olduğu hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Bir alan adı seçerken, önce servisinizi ayırt eden servisi seçmelisiniz. Örneğin, bir tasarımcıysanız, .com veya .net alan adını web tasarımında kullanabilirsiniz. Ancak, bu çok uzun olmamalıdır. Çünkü maksimum 10 karakter elde edersiniz. Çünkü, karakter sayısı 10’u aştığında arama motorları SEO puanınızı etki alanı adınızdan ayırmaya başlar. Böylece, 2 puan kaybedebilirsiniz.

Alan Adı Nedir?

Örneğin, adres çubuğuna girdiğimiz alan adı, belirli bir IP adresine karşılık gelen bir sözcük kümesi olan yerdir. Etki alanı adları sayesinde, siteye tarayıcının adres çubuğundan erişebiliriz.

Bir alan adı seçerken Türkçe karakterini kullanırsanız, alan adınız rastgele text.com olarak gösterilecektir (alan adınıza bağlı olarak .org, .net ve diğerleri olabilir).

Böylece birçok hatayla karşılaşacaksınız. Çok uzun bir alan adı oluşturulduğundan, bu durumda SEO puanınız kaybolur. Ayrıca bir kişiyi eklerken veya sitemizdeki bir düğmeyi sosyal ağlardaki hesaplarınızda ziyaret ederken hata verir. Bu nedenle, etki alanı adınızı doğru seçin.

Anahtar Kelime Analizi Yapın

Google Arama Trendlerini kullanın: Ne kadar aramanız olduğunu Google arama trendlerinde kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri yazarak öğrenebilirsiniz.

Google derecelendirmelerinden yararlanın. Google arama motorunda anahtar kelimeler yazmaya başladığınızda, arama kutusunun hemen altında yüksek puanlar gösterilecektir. Onları saymalısınız.

İçeriği Oyla
Techno Ares