50 Milyon Tane Facebook Hesabı Çalındı !

Sosyal Medya devi olan Facebook , 25 Eylül’den bu yana toplamda 50 milyon hesabın çalındığını duyurdu!

Kulağa çok fazla gelebilir ancak yapılan açıklamaya göre 50 Milyon Facebook hesabı çalındı. Daha fazlasının etkilenip etkilenmediğini bilmiyoruz.

Sosyal medya devi olan Facebook firması’nın yaptığı açıklamaya göre , saldırganlar Facebook’ta bulunan “başkasının gözünden göster” seçeneğinde ki görünmeyen bir açık sayesinde hesapların şifrelerini ele geçirmeyi başarmış.

Facebook ürün yönetimi başkan yardımcısı Guy Rosen‘in basına yaptığı açıklamaya göre yapılan saldırı, 50 milyon tane Facebook hesabına karşı kullanıldı, yani bu kullanıcılar saldırıdan etkilendi. Guy Rosen’e göre saldırıyı yapan saldırganlar, ele geçirdikleri hesapları, kendi hesapları gibi kullanabiliyormuş.

Sosyal medya devi Facebook şirketi , incelemeyi daha yeni başlattığından dolayı saldırının kimler tarafından yapıldığı veya hangi ülkeden saldırıya maruz kaldıklarını açıklamadı.

Facebook, güvenlik açığını onardığını söylerken, saldırıdan etkilenen kullanıcılara ” İnsanlar hesaplarının otomatik olarak çıkış yaptığını görebilir. Endişelenmelerine gerek yok. Şifrenizi de değiştirmek zorunda değilsiniz ancak güvenlik ayarlarından hesabınızın tüm cihazlardan kapatmanızı öneririm.” dedi.

İçeriği Oyla
Techno Ares